SPODENKI DO YOGI YOGA+ MĘSKIE

Krótkie spodenki na moim treningu to podstawa. Nawet w zimniejsze dni wolę założyć cieplejszą górę z długim rękawem a na nogi spodenki z nogawką ponad kolano zamiast ubierać się w długie dresy.

Przedstawię Wam dzisiaj moją opinię o testowanych ostatnio spodenkach marki Domyos sprzedawanych w sklepach Decathlon.
SPODENKI DO YOGI YOGA+ MĘSKIE
TOURandCLIMB spodnie 2

Jak sama nazwa wskazuje spodenki Yoga+ sprawdzą się najlepiej podczas praktyki Yogi, jednak ja zdecydowałem się je przetestować, także podczas „bazowania” w AcroYodze. Wcześniej do tego typu treningów używałem różnych modeli krótkich spodenek i każde miały swoje dobre i złe strony. Spodenki Yoga+ testowałem także podczas wspinaczki i choć nie są do tego przeznaczone to uważam że sprawdziły się bardzo dobrze.

Kolorystyka produktu jest, jak dla mnie trochę uboga. Na stronie internetowej sklepu Decathlon można znaleźć kolor biały i niebieski (jasnogranatowy), brakuje żywszych kolorów oraz klasycznej czerni. Wybrałem kolor niebieski, gdyż biały uważam za niepraktyczny szczególnie do AcroYogi na świeżym powietrzu (np. w parku), gdy nie zawsze mam matę pod całą powierzchnią spodni.

TOURandCLIMB spodnie 0

Krój spodenek trochę mnie zaskoczył, powiedzmy, że nie do końca tego się spodziewałem. Wybierając rozmiar M, liczyłem że spodnie będą bardziej przylegające, co ma znaczenie z estetycznego punku widzenia. W użytkowaniu ich nie przeszkadzało mi to wcale a nawet uznałem, że taka swoboda daje większy komfort. Spodenki posiadają lekkie nacięcie w dole nogawki co poprawia ich dopasowanie podczas ruchu nogą. Dwie kieszenie są dość głębokie, a trzecia, zapinana może przydać się przy innych aktywnościach jak np. bieganie. Od wewnętrznej strony spodenki posiadają delikatną siateczkę ale nie odstaje ona od materiału głównego przez co nie plącze się przy zakładaniu, a za to pozwala lepiej odprowadzić wilgoć.

Materiał - skład: 88% poliester, 12% elastan. Tu wszystko na plus. Spodenki są dobrze rozciągliwe, nie krępują ruchów bazy w AcroYodze, ale także dzięki zastosowanym materiałom nie „zjeżdżają” w dół tylko trzymają się na udach. Podczas wspinaczki elastyczność spodenek była sporym atutem na przykład przy konieczności wysokiego wstawienia nogi. Jedyne co może przeszkadzać to „szelest” jaki wydają spodenki gdy noga ociera się o drugą nogę.

TOURandCLIMB spodnie 1

Cena to 79,99 zł. W porównaniu do innych spodenek treningowych sprzedawanych w sklepach Decathlon, cena ich jest wyższa, ale wykonanie tez jest dużo lepsze. Na pewno zyskujemy tutaj ciekawszy krój oraz dobry, elastyczniejszy materiał, co przekłada się na komfort użytkowania.

Ogólna ocena bardzo dobra. Duży plus za krój spodni. Polecam.

A tak spodenki prezentują się podczas bazowania w AcroYodze

 • http://bezblednakosmetyka.blogspot.com/ Bezbłędna Kosmetyka

  W sklepach Decathlon można zaleźć odzież dobrą jakościowo. 🙂 Zdecydowanie!

  • http://tourandclimb.pl TourAndClimb

   I to w przystępnych cenach 😉

 • http://aleksandramarynowska.blogspot.com/ Aleksandra Marynowska blog

  Zastanawiam się nad rozpoczęciem ćwiczeń z jogi dla kręgosłupa.. podobno efekty super działają 🙂 Decathlon ma bardzo fajną odzież sportową

  • http://tourandclimb.pl TourAndClimb

   Jogę bardzo polecamy. Super sprawa zarówno dla kręgosłupa jak i dla ogólnej sprawności fizycznej 🙂