Ergo Arena

TOURandCLIMB ErgoArena 092016 1

Hala na granicy Gdańska i Sopotu. 11 tysięcy miejsc siedzących lub około 15 tyś miejsc stojących. Wydarzenia sportowe, imprezy muzyczne i widowiska teatralne, dodatkowo konferencje, spotkania biznesowe i targi. Połączenie uniwersalności, bezpieczeństwa i wygody. Oprócz areny głównej, na której możliwy jest układ teatralny, bankietowy i w podkowę, mamy także salę treningową, która oferuje nam te same scenariusze wykorzystania (oczywiście przy mniejszej ilości osób) i centrum prasowe. Tak oto można zareklamować Ergo Arenę. My postanowiliśmy sprawdzić jak jest naprawdę.

Mając na uwadze turystów, którzy nie zawsze mogą uczestniczyć w konkretnym wydarzeniu, Ergo Arena oferuje zwiedzanie obiektu. Usłyszymy o budowie areny, mających miejsce w niej imprezach, a także zostaną wyjaśnione zasady funkcjonowania tego rodzaju obiektów. Dodatkowo zwiedzanie strefy ‘backstage’, szatni i wiele innych. I wszystko było by pięknie gdyby nie dostępne godziny zwiedzania, czyli poniedziałek godzina 15 i czwartek godzina 11. Godziny mogą być odwołane, więc warto to wcześniej sprawdzić.

TOURandCLIMB ErgoArena 092016 2

Bilety: 10zł normalny, 6zł ulgowy Ergo Arena.

Ze względu na ograniczone terminy zwiedzania, nie możemy w nim uczestniczyć, dlatego wybieramy się na wydarzenie kulturalne jakim jest gościnny spektakl pt. Metro. Pierwsze wrażenie było fatalne, a to dlatego, że pomimo drogich biletów na spektakl dodatkowo musieliśmy zapłacić 20zł za parking, a tego się nie spodziewaliśmy. Natomiast miłe zaskoczenie spotkało nas na sam koniec, gdyż zamiast stać w kolejce do wyjazdu, parkingowi ładnie pokierowali ruchem (widać, że maja to już przećwiczone). O Metrze, nie będę tu opowiadać, ale należy podkreślić, że przez ogrom hali i, pomimo telebimów bardzo słabą widoczność sceny, na pewno wiele straciło.

Reasumując. Wydarzenia sportowe – jeśli lubicie oglądać sport na żywo, to w tej hali na pewno spędzicie miło czas i będzie to dobrze zorganizowana impreza. Spektakle itp. – jeżeli nie planujemy kupić biletu w najdroższym sektorze to zdecydowanie odradzam. Ogrom hali zabierze nam cały klimat występu. Zwiedzanie – nie wiem, nie byłam, ale jeżeli nie jesteście fanami architektury tego typu obiektów, to myślę, że inne atrakcje trójmiasta o wiele bardziej wam się spodobają.

Dojazd: od stacji SKM Gdańsk Żabianka 15 minut na piechotę. Bardzo leniwi mogą podjechać jeden przystanek autobusem nr 148.

Kliknijcie w poniższą reklamę, przybliży to naszą następną podróż Dziękujemy! 🙂

 • Daria Wojciechowska

  nigdy nie byłam 😉 szczerze nie wygląda zbyt spektakularnie

  • http://tourandclimb.pl TourAndClimb

   ale najważniejsze, że spełnia swoje funkcje. Przez bardzo długi czas brakowało w Trójmieście takiego obiektu 😉

 • http://okiemmaleny.pl M.Malena

  Ergo Arena to świetne miejsce na imprezy sportowe oraz targowe – dość często tam się odbywają. Nie wiem jak z koncertami, bo słyszałam, że nagłośnienie w dalszych sektorach jest rzeczywiście nie najlepsze. Zwiedzanie? Hmm. Chyba bym nie wpadła na to, żeby płacić za jej zwiedzanie 🙂

  • http://tourandclimb.pl TourAndClimb

   Jeśli chodzi o nagłośnienie na „Metrze”, na którym byliśmy to było dobre, wręcz bardzo dobre. Niestety aktorów można było zobaczyć tylko na telebimach 🙁

 • Tullinotes

  Na wydarzenia sportowe chodzę bardzo rzadko, prędzej na spektakle i będąc w tego typu obiektach na tzw. gościnnym przedstawieniu wiem, że nie jest to najlepszy pomysł, choćby z uwagi na dalekość sceny i słaby dźwięk. Stadion nie odda teatru i jego kameralnej atmosfery. Pozdrawiam!

  • http://tourandclimb.pl TourAndClimb

   Zdecydowanie taki miejsce lepiej nadaje się do oglądania wydarzeń sportowych 😉