Benidorm – Sella

Home > Wspinanie > Hiszpania
Sella

Sella

Benidorm – miasto starszych ludzi kontra największy sektor wspinaczkowy na Costa Blanca

Miasteczko oddalone o około 50km od Alicante, wg opisów miało być rajem na ziemi. My mamy o nim nieco inne zdanie. Miasto samo w sobie niczym się nie wyróżnia. Połączenie kamieniczek z wieżowcami może i tworzy ładną panoramę, ale jak to mówią szału nie ma. Jest październik, a na ulicach niesamowity tłok, ciężko mi sobie wyobrazić co tu się dzieje w sezonie. Średnia wieku spacerujących jest grubo powyżej sześćdziesiątki. Pełno starszych Brytyjczyków, Niemców, Hiszpanów, Francuzów. Tylko Polaków brak. Przy cenach w tym mieście polskich emerytów raczej nie stać na wczasy w Benidormie, a szkoda bo wiele tu klubów Bingo i miejsc dancingowych idealnych dla tej gruby wiekowej. My tymczasem przeciskamy się na nadmorską promenadę. Tam to samo. Nie ma gdzie igły wcisnąć. Uff, zaczyna padać ludzie znikają pod markizami i chowają się w każde suche, dostępne miejsce. W końcu można spokojnie przejść. Szkoda tylko, że w tą pogodę nie skorzystamy z plaży. Planowaliśmy znaleźć cichy zaułek i poćwiczyć trochę acroyogę, a w tak obfitym deszczu raczej nie będzie to przyjemne. Nie pozostaje nam nic innego jak udać się w sektor wspinaczkowy z nadzieją na lepsze jutro.

wieczór w Benidormie

Calle Gambo, Benidorm, Hiszpania

spokojna plaża w Benidormie

zachód słońca w Benidormie, Hiszpania

Typowa ulica w Benidormie

Benidorm, Hiszpania

położony nad samym morzem kościół San Jaime, Benidorm

Iglesia de San Jaime, Benidorm, Hiszpania

widok spod skał, Sella, Hiszpania

Sella, Hiszpania

widok na ściany sektora Sella

skały sektora Sella

Sella, oddalona od Benidormu o około 20 km, jest największym rejonem wspinaczkowym na Costa Blanca. Około 300 dróg o wycenach od 3+ do 8c+. Różne wystawy, różne długości. Zarówno krótkie sportowe drogi jak i wielowyciągi. Przyjazny parking i krótkie podejście. Wszystko to powoduje, że na weekendy zjeżdżają tu tłumy wspinaczy. Na szczęście przy tej ilości wspinania jest to niezauważalne. Tymczasem my czekamy aż przestanie padać. Po dziesięciu słonecznych dniach w Hiszpanii nie spodziewaliśmy się tyle deszczu. Co prawda od tygodnia prognozy zapowiadają codzienne ulewy, ale jak dotąd nigdy się nie sprawdziły, więc i tym razem mieliśmy nadzieję, że to pomyłka. No cóż, tym razem to my się troszkę pomyliliśmy. W nocy przestaje padać, teraz wystarczy poczekać, aż przeschnie skała. Na szczęście nie trwa to długo i już w południe możemy iść się wspinać. Wszystkie opisy tego miejsca pokrywają się z rzeczywistością. Skała jest ładna, a dróg tyle że nie wiadomo co wybrać. Po dwóch dniach wspinania, chcemy więcej. Jesteśmy zauroczeni sektorem. Można tu spędzić tygodnie, codziennie wybierając inny fragment ściany. Piękne krajobrazy tylko dopełniają idealnej całości. Wyjeżdżamy z wielkim niedosytem i przekonaniem, że na pewno tu wrócimy.

Bar na głównej ulicy w Sella, Hiszpania

Bar w Sella

wąskie uliczki małego miasteczka, Sella, Hiszpania

wąskie uliczki, Sella, Hiszpania

Taras widokowy w Benidormie

punkt widokowy, Benidorm, Hiszpania

Benidorm w wieczornym słońcu

Benidorm, Hiszpania

spokojna plaża na uboczu, Benidorm

Benidorm, Hiszpania

hotele wyrastają prosto z morza, Benidorm, Hiszpania

Wysokie hotele w Benidormie

                       
spokojne popołudnie w Hiszpani

Sella, Hiszpania

Carrer de Santa Fac, Benidorm, Hiszpania

Carrer de Santa Fac, Benidorm

jedna ze ścian w sektorze Sella

ściana skalna, Sella, Hiszpania

Widok na Selle

Sella, Costa Blanca, Hiszpania

październik 2015

Was to nic nie kosztuje a nas przybliża do spełnienia marzeń o kolejnych wyjazdach. Prosimy, kliknijcie w poniższą reklamę. Dziękujemy! 🙂